אינסטלטור בשכונת גבעת שאול

הרובע היהודי המחודש של העיר העתיקה מהווה מופע ראווה של היסטוריה ורוחניות המושך מיליוני ישראלים ומבקרים זרים מדי שנה. זה היה בית התפילה המרכזי של אשכנז בירושלים עד שהכיפה המדהימה של הבניין פוצצה על ידי הלגיון הערבי בירדן במהלך מלחמת העצמאות ב -1948.

לקבלת שירות מאינסטלטור בירושלים, מודיעין, והסביבה, נא ליצור קשר:

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  055-9397787

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  המקום נותר נטוש עד 1856, אז קיבל הרב שלמה מונטיפיורי, אחד הרבנים המשפיעים ביותר בתקופתו, צו מלכותי מהסולטאן עבדולמציד, שאישר בית כנסת חדש. מאמינים ערבים שרפו את הבניין הלא גמור ואת 40 ספרי התורה הכלולים בו, ואילו ההריסות נודעו בשם רב. הצו הקיסרי הובא לבירת קונסטנטינופול, כיום איסטנבול, בשנת 1855 על ידי מונטה פיור כחלק מסדרת גזירות קיסריות נגד האימפריה העות'מאנית בעקבות מלחמת העולם הראשונה.

  כשהבין את הסכנה שייתמודדו יהודים בגרמניה, הוא הקים את התזמורת הסימפונית של פלסטין כדי להזמין את "הנגנים היהודים" המטרידים לביתו, והוא הסכים לנהל את ההופעות הראשונות של התזמורת. כאשר האו"ם הכיר בישראל כמדינה בשנת 1948, התזמורת שינתה את שמה לתזמורת הפילהרמונית הישראלית, המופיעה עד היום. טוסקניני נסע לארץ ישראל וארץ ישראל בתחילת שנות החמישים להכשרת התזמורות במסגרת תוכנית ההכשרה שלו באוניברסיטה העברית בירושלים.

  הוא נתן לי זמן לבדוק את הכינור והתאוששתי וניגנתי אותו לראשונה מזה כמה שבועות, בעזרת אמי ואבי, מול קהל רב.

  כמה בתי כנסת גדולים נמצאים כאן, כולל כנסיית הקיסוס – ישיבת נר וישיבת חב"ד – הרבי מליובאוויטש, והשולחן ערוך והרב שלמה יצחק, שניהם נמצאים גם בגבעת שאול. כאן ממוקמת גם מערכת תחזוקת אוטובוסים, העוקבת אחר המסורת של ירושלים הדייקנית הוותיקה, ומספר חנויות מקומיות אחרות, כמו חנות מכולת, תחנת דלק, גלידריה ואפילו בית חרושת לביצים.

  שני מקומות חניה חיצוניים משרתים אזור זה, 170 מקומות שמורים לתושבים, ועוד 170 למבקרים. לרחוב החד-כיווני הצר המוביל מהרובע הארמני לשער יפו מגיעים ברחוב חד-כיווני צר המוביל משער יפה לגבעת שאול ומשם לירוואן.

  במהלך קרב ירושלים בשנת 1948, ה"ההגנה "העבירה אספקה, כלי נשק ומזון לכוחות מעל המסלול וסללה ויישרה את דרך העפר כדי להשתמש בה כמסלול.

  הקבוצה רכשה את בית הכנסת של הרמב"ן, שניצב על חורבות הכנסייה הצלבנית של סנט מרטין. בית הכנסת נקרא בית יעקב (בית יעקב), ואבן היסוד הונחה לכבוד אדמונד ג'יימס דה רוטשילד, שהקדיש חלק ניכר מחייו לתמיכה ביהודים בארץ ישראל. הורבה ידועה בעיקר בזכות תפקידה בבניית בית הכנסת המודרני הראשון בישראל בירושלים.

  אם ג'ושוע בל היה משחק שלוש – ורבע שעה, שבעה אנשים היו עוצרים את מה שהם עושים כדי לבלות וליהנות מההופעה לפחות דקה. גבעת שאול הוקמה על אדמות שנקנו מהכפרים הערביים דיר יאסין וליפתא על ידי חברה בראשות הרב יצחק יוסף, אחד הרבנים הבולטים בישראל. דרך עפר ארוכה הפרידה ביניהם את שאיבת GIVat, כולל היהודים שהיו ביניהם יחסים טובים. כשמיליציה חמושה נכנסה ליאסין של דיר, תושבי הכפר תלו את בגדיהם מחוץ לבתיהם, ואם לא, הם לא תלו את בגדיהם. בראשית שנות ה -50 של המאה ה -20 נפגשו כמה ממנהיגי GivaShaul עם המוכתרים של דיר יאסין כדי להכין ברית שאינה תוקפנית. הורשו להעסיק אותם. בשלב זה למעלה מ -90% מחברי התזמורת של GIVat שאול כבר אזלו, ותוך חודשים היטלר הורה על פיטורי כולם.

  ה- JQDC הוציא 1,112,000 שקל על משכורות, ויותר ממחצית זה היה יותר מ – 28 מיליון שקל יותר, אם לדייק – מכל התקציב השנתי של גבעת שאול.

  לפני אלף שנה, למרגלות סיני, הם נתנו לנו כלי שהפיק את המוזיקה המשובחת ביותר שאי פעם שמע העולם. הסטראד, כפי שהוא נקרא בקיצור, מפיק צליל קסום שאין כמותו לשום כלי מיתר אחר. כינור רגיל ניתן לקנות ב 70 דולר, כיום הסטראד מוכר ב 5 עד 20 מיליון דולר.

  המתנה הגדולה ביותר לבניית בית אשכנזי התפילה הגיעה מסוחר ספרדי עשיר בבגדאד, שתרם מיליון פיארים נדרשים. עכשיו אני מבין מדוע ג'ושוע בל לקח מונית מהמלון לתחנת הרכבת התחתית בוושינגטון, הוא לא רצה לקחת שום סיכוי עם הסטרדיוואריוס של הוברמן. רק 27 מתוך 1,075 העוברים והשבים זרקו תרומות לתיק הכינור והביאו סך של 32 דולר. לאחר 45 דקות ברכבת התחתית נסעו רו"ח בדימוס לעבודתם ואז ברגל לכיכר ישראל, שם לקחו אוטובוס חזרה לוושינגטון לצורך עבודתם.

  לקבלת פרטים נוספים על אינסטלטור בשכונת גבעת שאול, נא ליצור קשר:
  נא למלא את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:
  דילוג לתוכן