אינסטלטור בשכונת נווה יעקב

למרות גידול האוכלוסייה בעשורים האחרונים, מתקני הטיהור ביישובים 38 ו -74 הם צמחים קומפקטיים יחסית, שיכולים לטפל בשפכים של כמה מאות משפחות בלבד. ביוב פלסטיני כלל אינו מטופל, בין 90-95 אחוזים ממנו בגלל הזנחת ישראל, כך עולה ממחקר שנערך לאחרונה על ידי האיגוד הבינלאומי לשימור הטבע (IUCN). כיום פועל מכון טיפולים אחד בהתנחלויות הגדה המערבית בישראל.

לקבלת שירות מאינסטלטור בירושלים, מודיעין, והסביבה, נא ליצור קשר:

  ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
  055-9397787

  או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

  התוצאה הכוללת היא שהצמח אינו יכול לטפל בכל מי השופכין שעוברים דרכו. לכן המשרד להגנת הסביבה מגדיר את זרימת הביוב כ"זרם ביוב ", וגם כאשר התושבים מרוקנים את המאגר, הביוב מסתיים במתקני הטיהור. מדי פעם, הביוב מההתנחלויות מציף את עמקי הגדה המערבית. הפרק הרביעי מפרט את תפקידה של ישראל כמדינה כבושה בהבטחת צרכי האוכלוסייה האזרחית בשטחים ובהבטחת רווחתם, כולל מניעת זיהום מקורות מים.

  התוצאה היא שמטופלים בשפכים מ -12 מ"מ מהתנחלויות ו -35 מ"מ סמי שפכים זורמים לגדה המערבית מדי שנה. ועדת המים המשותפת של JWC, הכוללת את המשרד לאיכות הסביבה, המשרד לאיכות הסביבה ורשות מקורות המים, כוללת את מתקני הטיפול במים בעמק מזרח ירושלים, חברון, רמאללה, באר שבע, שכם ובית חאנון. .

  התנחלויות ישראליות בגדה המערבית ייצרו כ -17.5 מ"מ של ביוב בשנה בשנת 2007.

  מקורות רשמיים מעריכים כי כמות שפכים זו זורמת לאספקת המים של יותר מ -1.5 מיליון אנשים במערב. בנק מדי שנה. ההערכה היא כי שפכים המופקים בהתנחלויות מוצפים בכ -10,000 מ"ק ליום, או 1,500 מ"מ לשנה, יותר מכפול מכמות הייצור הפלסטיני.

  שפכים מועברים לאחר מכן למאגר אוג, הסופג גם מי שפכים, ולאספקת המים בגדה המערבית. חישובי מי השופכין הזורמים לאגן מבוססים על זרימת שפכים מהאגן. מק"ם לשנה, או 1,000 מ"ק ליום, יותר מכפליים מהייצור בהתנחלויות.

  הביוב נסגר דרך עמק הורקניה, המופעל ללא היתר ממשרד הבריאות. קריית ארבע היא יישוב שהביוב הגולמי שלו זורם לנהר חברון, שזורם לישראל, ונוסד בשנת 1972. בגדה המערבית יש 11 תושבים, עם שער השה בתקווה ובאר שבע במערב ירושלים. מלבד ההתנחלויות, שהן התנחלויות עצמן, ישנם 11 יישובים נוספים באזור.

  80 אחוז הנותרים מהפלסטינים זורקים את הביוב שלהם בחללי בתיהם מחוסר תברואה, שם הוא זורם לנחל קדרון, שנפטר אף הוא. לאחר מכן מועברים הביוב דרך בקעת הורקניה לנחל חברון, משם הוא זורם לישראל ואז חזרה לקריית ארבע, שער הששה והתנחלויות אחרות.

  חלק מהפלסטינים צריכים לשלם באופן אישי כדי לרוקן את השקע, אך המצב הכלכלי הגרוע פירושו שלמשפחות רבות אין את האמצעים הכספיים לשלם את העלויות.

  זה גם מקשה על מכליות להגיע ליישובים מרוחקים כדי לשאוב את הביוב, ולהעלות את המחיר שהם גובים. ישראל בנתה לשם כך מפעלי טיפול אזוריים מתקדמים, אך מאז 1996, עם הקמת רשות המים הפלסטינית והקמת הג'וינט, הוקם בגדה המערבית רק מפעל טיפולים אחד. 1.8 מיליון שקל הוקצה על ידי משרד התשתיות הלאומיות לשיפוץ המפעל, שאמור היה להיפתח מחדש בסוף השנה. אך בשנת 2007 היא הפסיקה את פעילותה וביוביה החלו לזרום לנהר אבו ג'מוס.

  המאגר הישראלי ביד חנה, נחל שכם זורם אליו ושלושה מאגרים שכבר לא פועלים. מי השופכין המגיעים לשלושת אלה מוזרמים ללא טיפול לנחלים הזורמים לישראל ולאבו ג'מוס, נהר הזורם מישראל. קהילות פלסטיניות, מיכלי ביוב ומי תהום המחלחלים ומזהמים את מי התהום ואת אספקת המים בגדה המערבית וברצועת עזה.

  הרוב המכריע של שפכים בגדה המערבית אינו מטופל, מכיוון שהוא זורם בחופשיות לנהרות, נחלים, אגמים ומים אחרים בישראל ובעזה. חלק ממפעלי התעשייה באזור זה מטפלים בשפכים, אך למפעלים אלה אין יכולת לטפל בכל מי השפכים בעיר. שפכים זורמים לאבו ג'מוס ומעובדים במפעלי תעשייה מה שמפריע להפעלת המפעלים.

  מה ניתן לעשות כדי להגן על תושבי הבניינים הללו ולהבטיח את איכות הבנייה הבטוחה לרוכשים העתידיים? ציוד תברואה כולל ציוד שלעתים קרובות מוסתר מאחורי קירות או במקומות ציבוריים ואינו נראה לציבור. אינסטלטורים, למשל, משתמשים במצלמות וידיאו כדי לחקור נזילות נסתרות ובעיות אחרות. הם משתמשים גם במשאבות הידראוליות בלחץ גבוה, המחוברות בכבלי פלדה, כדי להניח את התעלה – פחות קווי ביוב. זה כולל הסרת אתרים שבהם יכולים לצמוח פתוגנים אופורטוניסטיים, כמו מתחת לגג של בניין או על רצפת בניין דירות.

  לקבלת פרטים נוספים על אינסטלטור בשכונת נווה יעקב, נא ליצור קשר:
  נא למלא את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:
  דילוג לתוכן