כולכם, ברצוני לשתף אתכם בכמה מהממצאים שהיו לי על השימוש במדי לחות כדי לבדוק חדירת מים לחניכים שלנו. לכולם, היו לנו כמה תובנות ורצינו לשתף אותם עם כולכם, אז אנא שתפו אותם.

תן לי להסתכל על כמה מהתוצאות בשבועיים הראשונים של החניכים שלנו ביערות הגשם.

זה מכויל לגילוי לחות רק בעץ, אך באחרים ניתן להשתמש גם בקירות גבס ובטון. ניתן להשתמש בו גם לבדיקת רצפות לחות או רצפות בטון כדי לראות אם יש נזילה באזור.

בעצי הסקה מומלץ בדרך כלל תכולת לחות מרבית של 20%

אך מד הלחות שבחרתם אמור לאפשר לכם לבדוק את תכולת הלחות בטווח זה. מד לחות יכול לקרוא את רמות הלחות במגוון חומרים כמו עץ, שבבי עץ ומוצרי עץ אחרים. ניתן להשתמש בהם גם לקביעת כמות הלחות המצויה בחומרים בסביבה הבנויה.

לקבלת הדיוק הטוב ביותר

עם זאת, מומלץ להשתמש במד לחות או בקנה מידה מתאים של גבס כאשר משתמשים בחומרים מבוססי גבס. אם אין זרימת מד לחות יבשה, ניתן לבצע בדיקות בקנה מידה סטנדרטי, כמו בקנה מידה של 1/4 אינץ 'או בקנה מידה של 1.5 אינץ'.

בעזרת מד לחות ניתן למדוד ולבדוק עץ וחומרי בניין אחרים האם נוזלת לחות מהמצע

מד לחות יכול לעזור לבעלי בתים לקבוע אם העץ יבש מספיק בכדי לצבוע או להכתים. בנוסף למציאת נזילות ובדיקה אם חומר הבניין לח, מד לחות יכול גם לסייע לבעל הבית לקבוע אם העץ היה יבש מספיק כדי לצבוע או להכתים, ואם כן, האם הוא צבוע, מוכתם או נעשה בו שימוש אחר.

כיצד עליכם להשתמש במד לחות תלוי בסוג הלחות שעבורם תרצו למדוד ולסוגי קיר גבס וחומרי בניין אחרים אליהם אתם משתמשים

מד לחות לבנייה יבשה אמור להיות מסוגל למדוד במדויק את הלחות בקירות, רצפות, תקרות, קירות ורצפות של בניין. ניתן לכוונן מטר אחד בסולם קירות יבש בשתי דרכים: באופן ידני או בעזרת מכשיר מדידה חשמלי או מכני.

השימוש העיקרי בקרם לחות

הוא לקבוע אם יש לחות מוגזמת שאינה נראית בעין בלתי מזוינת. אם תכולת הלחות (MC) של קיר הגבס עולה על 1%, זה יכול להיחשב כפגיעה בלחות והסרה יבשה, תלוי אם עובש החל לצמוח. מדי לחות יכולים לזהות רק כמה לחות נסתרת עשויה להיות בקירות ובחללים של קירות יבשים.

מד לחות מסוג עט

הוא השיטה הטובה ביותר לקביעת המיקום המדויק של הצטברות הלחות. מד לחות מיותר מציג את תכולת הלחות עם אור מקודד צבע המציין אם החומר לח, יבש או בגבול. אז מודדים רטיבות את ההתנגדות החשמלית, המושפעת מתכולת הלחות בקיר.

כמובן

בעלי בתים יכולים לנסות לברר אם קיר הגבס דק מדי, אך יש להיזהר במתכות המעניקות רמות לחות שגויות, או להשתמש במדי לחות מסוג סיכה בשילוב עם מדי מחט. אם יש לך שאלות או שאתה רוצה לחלוק את החוויה שלך עם מד לחות יבש בקיר, אנא השאיר תגובה למטה. מכשיר המדידה יכול לחוש את חלל קיר הגבס, שלדברי היצרן מאבד מדיוקו.

מדריך זה למדי הלחות הטובים ביותר מסביר מהו מד לחות, מה לחפש, כיצד להשתמש בו ואילו סוגים של חיישני לחות זמינים לייבוש קירות.

אם עבודות קיר הגבס שלך מכילות לחות של 5-12% ולחות יחסית יכולה להשפיע על תכולת הלחות

יש להניח שיש לה את רמת הלחות המתאימה. שים לב שתכולת הלחות של קיר הגבס שלך מאוזנת עם רמת הלחות של סביבתו. מי שלא חושד כרגע בתכולת לחות גבוהה, אך מעוניין להגן על קירותיו מפני בעיות אפשריות במהלך הצביעה, יכול לשלוט בעצמו על תכולת הלחות. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על התהליך בו אנו מאזנים את תכולת הלחות של הקיר שלך.

אם יש לך בעיות רטיבות בבית שלך, עליך למצוא מומחה לבדיקת רטיבות בבית, כגון טכנאי גבס מקצועי או פקח בית מנוסה.

בדיקה יסודית של הבית שלך כוללת מדידת תכולת לחות לאורך כל השנה

כדי לראות עד כמה הקירות שלך התייבשו, כמו גם איך והיכן הגבול נרטב בחורף. ניתן להשתמש במד לחות בעט כדי לבדוק את ערכי הלחות המוצגים בחומרים ארוזים רופפים כגון קיר גבס כדי לקבוע את התפלגות הלחות על פני השטח כולו. מאחר ומכשיר מדידה מסוג זה מספק יכולת למדוד תכולת לחות מבלי להשתמש במצע כשיטת מדידת לחות, מכשיר מדידה יכול לזהות אזורים בעייתיים וניתן להשתמש בו גם כדי לקבוע את המיקום המדויק בו מתרחשת נזק או הצטברות לחות.