ניתן להתקשר לייעוץ ושירות מיידי:
055-9397787  
או למלא את הטופס לטיפול מהיר:

מאמרים נוספים

בניית מרפסת

מטרת מאמר זה היא להזכיר לאנשי מקצוע בתחום התכנון והבנייה לשים לב לשינויים ב-IBC 2018 המשפיעים על בטיחות מרפסות עץ, ולתת הדרכה כיצד לשפר את בטיחות המרפסות באמצעות חומרים ושיקולים עמידים. משמש לבדיקה בשירות. לכל הפחות, אנו מאמינים שבעלי בתים חדשים צריכים להיות מודעים לבעיות בטיחות במרפסת, לתקנות IBC החדשות בנושאי מים ולצורך בבדיקות שוטפות על מנת לוודא שמסגרת המרפסת מוגנת מתנאי רטיבות שעלולים לפגוע בשלמותה. ארכיטקטורה. ד"ר פרנק ווסט, PE, הוא פרופסור אמריטוס בווירג'יניה טק. הוא מתייעץ בקביעות עם הציבור, אנשי מקצוע בתחום התכנון, קבלנים וגורמי חוק בנייה בכל ההיבטים של הנדסת עץ ומגורים (כולל מרפסות ומרפסות).

כמו תמיד

חשוב להזמין מהנדס מורשה בעת תכנון ובניית מרפסת החלומות שלך. לקיחת עלות של שכירת אדריכל יכולה לעזור לפרויקט שלך להתנהל בצורה חלקה שכן הם ייצרו עיצובים המשתמשים בלוחות בטון דקים יותר מאשר סוגים אחרים של מרפסות ומתפרשים על פני שטחים גדולים מבלי לבנות תמיכות נוספות.

עלות בניית מרפסת חדשה תלויה במספר גורמים

כולל גודל, גובה, חומרים, עלויות עבודה וגימורים. מחיר החומרים לבניית המרפסת הוא כמחצית מהעלות הכוללת. אם אתם צריכים מהנדסים אזרחיים או שירותי בניית מרפסות מורכבים יותר, תשלמו גם יותר עבור העבודה. בנוסף, בחירת החומרים תשפיע על עלות בניית המרפסת.

בדרך כלל

עיצוב המרפסת מכתיב את החומרים הנדרשים לבנייה. גודל הבית והקרבה לשכנים יקבעו גם את סוג המרפסת שתוכלו לעצב ולבנות. אבל אם אתם מתכננים להשתמש במרפסת שלכם כמחסן או להרחיב את מרחב הבילוי שלכם, אולי כדאי לכם לשקול מבנה גדול יותר או לבחור במרפסת בקומת הקרקע. הסגנון של המעקה שלך קובע במידה רבה את האסתטיקה של המרפסת שלך.

חומרים אופייניים למרפסות כוללים עץ

בטון, מרוכב עץ וויניל. מבנה המרפסת המסורתי, המורכב מלוח גג בטון על גבי ממברנת איטום על גבי מסגרת עץ, נמצא בשימוש נרחב בבנייה מרובת יחידות מגורים, ומשמש גם בבתים ובחלק מהנכסים המסחריים. המרפסת המקופלת נתמכת על ידי עמודים או עמודים מבטון, מתכת או עץ ותמיכות בטון. מבנה מסוג זה נבנה לרוב בקיר החיצוני של בניין ואינו יוצא כמו מרפסת אמיתית.

קומת הביניים דומה יותר למרפסת טיפוסית עם מרפסת גדולה עם מעקות בולטים מהקיר

המרפסת בנויה בדרך כלל בניצב למבנה. מרפסת אמיתית היא סוג הבנייה הנפוץ והמזוהה ביותר, עם דק, ובמקרים מסוימים, גג קטן. במדינות חמות יותר, המרפסת מספקת יותר זרימת אוויר בתוך המבנה, שכן הדלתות הנפתחות אליה כוללות לרוב סורגים עם רפפות.

מרפסות פנימיות

הנקראות גם גלריות, נבנו בכנסיות גותיות כדי להכיל זמרים. מרפסות הן מבני גשרים הבולטים מהקיר שמעל הקומה הראשונה של בניין. למרפסות יש הרבה מאותם פרטים כמו חלקים אחרים של המעטפת החיצונית של בניין, אבל יש גם פרטים מורכבים ספציפיים לסוג זה של מבנה: קצוות סיפון הגג, שבילי עמודים, אדני חלונות וחיבורי מעקה. לכן, מרפסות שלוחות מתוכננות בקפידה לפני תחילת הבנייה.

הוספת מרפסת שלוחה לבניין קיים עלולה להיות קשה בשל התכנון המקדים הנדרש

בניית מרפסת בסגנון מרפסת מתאפשרת לרוב רק עם הבנייה הראשונית של הבית. כדי למנוע עוד יותר ריקבון סמוי, חשוב לבנות כל שכבה של מרפסות ממוסגרות עץ בהתאם לשיטות העבודה הטובות ביותר. באמצעות תשומת לב לפרטים, מרפסות ממוסגרות עץ יכולות להיות חזקות כמו תוחלת החיים של הבניין.

ביצירת פרויקט למרפסות יש צורך לעמוד ב-SNiP של העירייה לבניית מרפסות

מהנדס מורשה צריך להכיר את ההנחיות הללו ולעזור לך לשלוט במצב. ודא שתוכניות העיצוב שלך כוללות את כל חוקי הבנייה המקומיים למרפסות. לכל הפחות, הנחיות אלו מספקות קווים מנחים למרווחי קורות הרצפה, גובה המעקה ומרווח המעקה.

הזכרנו את רוב החומרים הדרושים לכם בתחילת מאמר זה, אך החומרים שלכם עשויים להשתנות, בהתאם לתכנית המדויקת של עיצוב ובניית המרפסת.

התחל על ידי חיתוך בולי עץ וקורות הרצפה למידות הרצויות בהתבסס על התוכנית האישית שלך לבניית מרפסת משלך

המבנה של מרפסת זו חייב להיות אמין ויציב מאוד, וקורות הרצפה של המרפסת חייבות להיות מחוברות היטב ליומן הבניין. כך תבטיחו שהמרפסת מעוצבת בהתאם לתקנות ותשמור על שלמות ביתכם.

לפני בניית מרפסת

עליך לבדוק עם הרשויות המקומיות שלך כדי לקבל את ההיתרים וההיתרים המתאימים. בניית מרפסת בקומה השנייה תדרוש אישור מהעיר שלך. אמנם לכל עירייה חוקים משלה, אבל אם תוסיפו יותר ממרפסת קטנה של ג'ולייט או גגון קטן, סביר להניח שתזדקקו להיתר ותצטרכו לעמוד בחוק הבנייה המקומי. אבל מנקודת מבט מעשית, הם יכולים להגדיל את שטח המחיה החיצוני בפחות מהעלות של מרפסת בקומת הקרקע.

אם אתם מתכננים להוסיף מרפסת לקומה השנייה שלכם

עליכם לבחור את העיצוב, החומרים והקבלן הטובים ביותר עבור התקציב והיעדים שלכם. המידע הבא יהפוך בניית מרפסת לפרויקט עשה זאת בעצמך פשוט. הכרחי לדעת את מידות המרפסת שלכם, כולל איך היא תשתלב בבניין שלכם, לפני שמתחילים בבנייה. בנוסף לקיבוע המרפסת לקיר, צריך לחשב את עומס המבנה, חוזק הקיר, להבין אילו תומכות נוספות נדרשות, אם בכלל, להתקין מבזק ועוד.

ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון בעת בניית מרפסת

כולל גודל, שטח, בנייה, הרשאות ועיצוב. לחומר, לתכנון ולזמן הבנייה יש תפקיד חשוב בקביעת הגבלת המשקל המקסימלית למרפסת (עם או בלי מתלה). לפני שאתה בונה את המרפסת שלך, אתה צריך לחשוב על כמות הלחץ שאתה יכול להפעיל עליה לעומת כמות הכוח התומך שיהיה לה. ברור שכמות הגשם שיורדת במרפסת משפיעה על תוחלת החיים שלה, גם בהתחשב בחומרים, בעיצוב ובבנייה.

מרפסת עם בעיות מבניות חמורות יכולה גם להתנתק מהבניין וליפול על אנשים כמה קומות מתחת

תאונות בנייה הכוללות גשר שבורים או מרפסת באריזונה עלולות לגרום לפעמים לפציעה חמורה או אפילו למוות. כמו בפגמים עיצוביים רבים, לרוב קשה ביותר לאתר את האשם בגשר או במרפסת. ישנם הבדלים עדינים אך חשובים בין עיצובי מרפסות שפועלים לאורך החיים העיצוביים של מבנים לבין מרפסות שנכשלות בטרם עת.

מסגרת עץ PT למרפסות הנשענת אך ורק על קורות שלוחות לתמיכה מבנית, כפי שמוצג באיור 4, אינה מומלצת עקב מספר בעיות עיצוביות ותפעוליות. גשרים שלוחים או מרפסות ללא רגלי תמיכה הם נושא שנוי במחלוקת בעולם בניית הגשרים.

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן