דודים חשמליים הופכים פופולאריים יותר ויותר ומותקנים ברוב משקי הבית הקטנים והבינוניים, המייצרים יותר חשמל ממקביליהם לגז. טכנולוגיית הדודים החשמליים אינה רלוונטית יותר רק להתפתחות תעשיות תחרותיות, כאשר הטכנולוגיה המתקדמת הופכת את הדודים החשמליים לאמינים כדודי גז. דוודים חשמליים הם גם אידיאליים לתהליכים ומתקנים חדשים שבהם דוודים גדולים מונעי מאובנים אינם מעשיים או שאינם נחוצים. בקיצור, דודים חשמליים מחוברים לאספקת החשמל הראשית ומסופקים דרך רשת המים הקרים כמו דודים משולבים על ידי גז, אך ניתן גם לשלב אותם. ניתן לבחור את הדוד EFM כאשר פרויקט דורש התקנת דוד חשמלי בסביבה תעשייתית כמו תחנת כוח או מפעל רחב היקף.

אם אינך מחובר לרשת הארצית ויש לך גישה לגז, דוד חשמלי הוא אפשרות טובה. אם אין לכם מקום למיכל שמן ורק אתם זקוקים לאספקת חשמל כדי לחמם את הבית, דודים חשמליים יכולים להוות חלופה טובה.

אם אין גז זמין

עלות דוד נפט יכולה להיות כפולה מזו המקבילה לגז, לכן וודא שאין בזבוז גז. התקנת דוד חשמלי קלה יותר מגז או נפט ולכן מהירה וזולה יותר. דוודים חשמליים אינם דורשים צינורות, ארובות או ארובות, כך שהתקנת הדוד עולה פחות.

חשוב באותה מידה להימנע מקניית דוד חשמלי כל כך גדול שאתה משתמש בהרבה יותר חשמל ממה שאתה צריך ולקבל זעזוע קטן כאשר אתה רואה את חשבון האנרגיה שלך

זכור כי אתה עלול לסבול ממחסור במים חמים אם תתקין דודים חשמליים קטנים מדי לביתך. אם יש לך בית גדול אפילו באקלים חם, חימום עם דוד חשמלי יכול להיות יקר.

חשמל יקר יותר מגז

כלומר עלויות התפעול של דוד חשמלי יכולות להיות גבוהות יותר. משמעות הדבר היא שאם תחמם את המים בביתך באמצעות חשמל, סביר להניח שתבזבז יותר כסף על יחידה המשתמשת בחשמל מאשר על דוד גז המשתמש בגז. דוודים חשמליים טובים בהמרת אנרגיה לחום, אך יעילות עלולה להטעות, שכן עלות החשמל גבוהה משמעותית ממחיר הגז או הנפט.

נטען כי דודי גז נוטים להיות יקרים יותר מדודי חשמל, אך הדבר עשוי להיות תלוי במורכבות המשימה. פחות חיווט נדרש כאשר הדלק הוא חשמל, מכיוון שהדוד דורש מקור חשמלי באופן עצמאי.

דודים חשמליים גם הם שקטים מאוד

מכיוון שהם אינם דורשים שום אלמנט של הדוד כדי לייצר חום. כאשר החשמל הולך לאיבוד, החום והמים החמים הולכים לאיבוד כשאתה מסתמך על דוד חשמלי, אך בניגוד לדודי גז ושמן, שעדיין מספקים חום גם כאשר החשמל נכשל, דודים חשמליים לא עובדים מיד.

מלבד עלויות ההתקנה הנמוכות

דוודים חשמליים אינם דורשים תחזוקה שנתית, המומלצת מאוד על ידי יצרני דודי גז יעילים במיוחד. נדיר מאוד כי דוד חשמלי מפתח בעיות, שלא ניתן לומר על דוד גז. יציאה מדוד מסורתי מסוכנת ביותר, במיוחד אם אתה בונה בית, אך אין סיכון כזה בדודים חשמליים. דוודים חדשים מסובכים יותר להפעלה ובדרך כלל דורשים יותר תחזוקה מכל סוג אחר של דוד שניתן להתקין, והם גם יקרים יותר להתקנה מאשר אדים או קומקום חדשים.

היתרון של דוודים חשמליים על פני תנורים הוא שאינך צריך לדאוג לדליפות גז בביתך. שימו לב שאם יש לכם בקבוק מים חמים עם דוד חשמלי, תמשיכו לטפל בו פעם בשנה.

אם אתה חושב לעבור לדוד חשמלי

אני חושב שזה יהיה רעיון טוב לדבר עם רשת של מהנדסי דוודים רשומים בבריטניה. מתקינים אלה היו בבית על מערכת החימום והביעו את עמדתם לגבי מה שהם רואים כדודי החשמל הטובים ביותר בשוק. הדרך הטובה ביותר לקבוע את עלויות ההפעלה שלך היא למלא את הטופס שלמעלה ואנחנו נספק לך פירוט מפורט של עלות מערכת החימום החשמלי שלך לבית שלך. שימו לב כי מערכת החשמל בביתנו צריכה להיות מסוגלת לעמוד בעומס של 5 – 15 קילוואט על מנת להשתמש בדוד המשולב החשמלי שלנו.

יותר מ -2 מיליון בתים בבריטניה מחוברים כיום לרשת הגז הראשית ובתים ותיקים רבים מוגבלים גם מגבלות על גז שפכים או בבניינים המפורטים המונעים שימוש בדודי גז או נפט

דודים חשמליים הם הסוג הנפוץ ביותר של חימום חשמלי לבתים ישנים יותר, מכיוון שהם אינם דורשים אדי פליטה. מרבית הדודים החשמליים צורכים 48 אמפר, מה שדורש חלק גדול מהכוח במשקי בית רבים עם נתיכים של 60 אמפר.