התקנת מערכת סולארית תפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלך למים חמים ב -50% ומעלה. אם אתה מנסה להבין כיצד ניתן להפחית את עלויות חימום המים שלך, דוד שמש יכול להיות בחירה מועילה להפליא. תן לנו לדבר על היתרונות והחסרונות של דודי שמש מסוגים שונים ולעזור לך להחליט איזה מהם מתאים לך.

לעומת זאת

בממוצע, התקנת דוד שמש תפחית את עלויות חימום המים ב-50-80%. ללא קשר לסוג החימום, אתם צפויים לחסוך 50 עד 80 אחוז מעלות חימום המים. ברגע שתגיע לסוף תקופת ההחזר הסולארי, מערכת השמש שלך צריכה לייצר מספיק אנרגיה כדי לשלם על עצמה לאורך החיים הנותרים שלה.

אם אינכם מעוניינים להתקין דוד שמש שלם בבית או שיש לכם בית עם רשת חשמל

דוד שמש עצמאי הוא אופציה נהדרת. אם אתה לא אוהב את הרעיון לכסות את כל הגג בפאנלים סולאריים, דודי שמש הם גם אופציות נהדרות. זכור כי פאנלים סולאריים הם אידיאליים גם לצרכי מים חמים בחוץ, כגון בריכות ואמבטיות עיסוי.

אם יש לך מגבלות שטח גדולות

דוד שמש עשוי להיות הדרך הטובה ביותר לנצל את אנרגיית השמש. למעשה, ישנם דודי שמש ניידים המשתמשים בפאנלים סולאריים פשוטים לחימום כמות קטנה של מים. דודי שמש, המכונים גם מערכות מים חמים סולאריים, יכולים להיות דרך חסכונית לייצר מים חמים לביתכם.

האנרגיה של השמש משמשת לחימום מים ונוזל העברת חום, והקריאה של מים חמים תהיה דבורה. המים הסולאריים והמחוממים מראש מתקבלים מאותו מקור כמו המים עצמם, ומפחיתים את כמות החשמל והגז הדרושים לייצור מים חמים.

אחד היתרונות שאתה יכול לקבל מהבעלות על מערכת סולארית

הוא שהיא דורשת מעט תחזוקה. לסיכום, דוד שמש מחמם מים עם אור שמש ואינו דורש תחזוקה בכדי להבטיח ביצועים מיטביים. הדבר היחיד שאתה צריך לדעת לפני שאתה קונה דוד שמש הוא אם זה בשבילך או לא. דודי שמש, כמו כל מערכות החימום האחרות, משתמשים במשאבה כדי לחמם את המים ולהעביר נוזלים מהשמש.

הם תלויים בקרני השמש ואולי אין להם מספיק מים חמים בימים מעוננים. בעוד שלמחממי מים בגז יש זמני התאוששות מהירים יותר, דודי שמש יכולים לספק מים חמים מיידית ביום מעונן.

אם זה המקרה

סביר להניח שהבית שלך לא יחומם עם מים מספיק מבחוץ. כדאי להשתמש בדוד שמש כדי להגדיל את צרכי המים החמים בבית, אם כדאי לחסוך כסף ולהפחית את פליטת הפחמן שלו. אני חושב שהגעת לאותה מסקנה שהגעתי לפני שנים על דודי שמש אינטגרליים ופסיביים המספקים מים מחוממים על ידי השמש.

כמובן שנדרש הרבה אנרגיה וחומרי גלם כדי לייצר אותם, ויש צורך במחירי חשמל כדי לאפשר חימום מים סולריים, שעולה 75 $ / ft2.

כדי לזכות בזיכוי המס הפדרלי, עליכם להשיג לפחות מחצית מהאנרגיה של ביתכם (חום ומים) מדוד המים הסולאריים כדי להיות זכאים.

דודי שמש יכולים לכסות עד 80 אחוז מצרכי המים החמים שלכם

אפילו באקלים ממוזג. מכיוון שמפעלים סולאריים משתמשים באנרגיה סולארית במקום בחשמל או בגז כדי לחמם מים, הם ישלמו בעצמם תוך פחות משנה. דודי שמש, ככל שתשתמשו יותר במים חמים ופחות חשמל, ישמשו 80% מכל צרכי המים החמים שלכם. חימום מים סולרי יכול לייצר מספיק חום כדי לענות על הצרכים של בית טיפוסי עם נפח אחסון מים ממוצע של 1,000 מ"ר.

ה- EESI מעריך כי ל- 40% ממשקי הבית בארה"ב תהיה גישה מספקת לאור השמש אם ניתן יהיה להתקין אותם כעת

מכיוון שפנלים סולאריים יעילים יותר מפאנלים סולאריים קונבנציונליים, הבית הממוצע משתמש בפחות חשמל מאשר בית טיפוסי עם מערכת קולטי שמש רגילה. פאנלים סולאריים יכולים לעבוד בכל האקלים ומכיוון שאתה צריך פחות מהם מפאנלים, אתה יכול להתקין אותם בפחות משליש מעלות הפאנלים המסורתיים.

חימום מים סולרי פסיבי הוא חלופה טובה לדודי מים קונבנציונליים מכיוון שהוא אינו דורש משאבה. פאנלים סולאריים אינם משתמשים בחשמל לחימום מים, אך מכיוון שאין צורך במשאבה, אינכם זקוקים לחשמל להפעלתם.

אם בביתך אין דוד מים הנוכחי

ייתכן שתצטרך להתקין דוד שמש כמערכת גיבוי. כדי לקבוע אם התקנת דוד שמש הגיונית בעיניך, תזדקק לעזרת איש מקצוע כדי לבחור את הסוג המתאים של דוד מים לבית הספר שלך, כגון מערכות סולאיות פסיביות או פסיביות. תוכלו להכין את דוד השמש מראש מהמורה שלכם או לפרק את דוד השמש בפועל.