בעוד כמה סוגים שונים של דלקים זמינים לחימום הבית, כמעט מחצית משמשים לגז טבעי. באופן מסורתי, לעתים קרובות ישנם הבדלים ביעילות מערכות חימום שונות לחלקים שונים של הבית. בדקנו את מערכת החימום היעילה ביותר עבור כל סוג דלק כדי לעזור לך להבין איזו ממערכות החימום שלך יעילה ביותר עבורך ועבור משפחתך ואילו היעילות ביותר עבור בתיך.

תנורי גז הם הסוג הפופולרי ביותר של מערכת חימום, מכיוון שיש להם מערכת חלוקת אוויר דחוס ותעלות שיכולות לשמש מזגנים בחודשי הקיץ.

תנור מעביר חום מהאוויר החם למערכת דוודים, המפיצה מים כחום ומעבירה אותם דרך הרדיאטורים בבית. חימום מים עובד על ידי שימוש במים במקום באדים לחימום רדיאטור. ניתן להשתמש באותו דוד מים למערכות חימום המשתמשות במים חמים.

חימום חשמלי יכול להיות חימום התנגדות טהור או שהוא יכול להשתמש ברצפת חימום המשתמשת בחום האוויר מעל הקרקע

רצפות חימום הן תכליתיות ויכולות לשמש גם בשילוב עם מערכות חימום אחרות כמו תנורי הסעה. ניתן להפעיל מערכות חימום גפ"מ עם מערכת רצפה קורנת או שילוב של שתיהן, כחימום או חימום מאוורר.

במערכת חימום הידרונית, תהיה משאבה שתעביר את המים והצינורות המובילים מים חמים לסלון ומים קירור, ורדיאטור הקולט ופולט חום.

ההבדל העיקרי בין כיריים לדוד

הוא שהכיריים משתמשות באוויר כדי לחמם את הבית שלך והדוד משתמש במים. התנורים אמנם סופגים ומשתמשים בחום מהאוויר, אך הדודים במערכות אלה משחררים חום, בעוד שהמים החמימים פולטים חום כאשר הם עוברים למכשירים אחרים כמו רדיאטורים וחדרים בבית. ניתן להשתמש במים חמים במערכת הסקה מרכזית לחימום מים בסמוך לבניין באמצעות דוד עיבוי. יש שמן מחומם שמחזיק את המים חמים כך שתוכל לנסוע דרך חימום אוויר קר או מים קרים, או שהוא יכול להשתמש בחום כדי לעבות מים ממערכת הידרונית מים חמים המשמשת כדוד עם צינורות נחושת או פלסטיק שדרכם בדרך כלל מסתובבים מים. לרדיאטור גוף בסיס ואז לחדר המגורים.

חברות יכולות לאזן את עומס החימום הראשי שלהן ולכסות את דרישות החימום הנוספות באמצעות חימום עזר יעיל ביותר

אם החלטתם להחליף את הדוד שלכם באוויר דחוס או במערכת קירור אחרת, או אם החלטתם לתחזק את מערכות הדודים ולהמשיך לפעול, זהו מהלך טוב להזמין טכנאי מנוסה לביצוע העבודה.

סיווג מערכות חימום על פי המדיום המעביר חום

הוא שיטה נוחה לפקחי נכסים, מכיוון שהוא מכסה את כל מערכות החימום המיוצרות ומשמשות כיום. זיהוי סוגי חימום, מערכות קירור ומדיות העברת חום עוזר להגדיר ולהבחין בסוג מערכות האוורור, החימום, הקירור, האוורור והמיזוג והדלקים בהם הם משתמשים. זה גם כלי שימושי עבור מפקח הנכסים כמו גם עבור כל בעל נכס.

מערכת החימום היעילה ביותר היא זו שמשתמשת בפחות דלק לחימום הבית. מערכות דלק כפולות בוחרות את משאבת החום בהתאם לדרישות החימום, מה שהופך אותה למושלמת לכל מזג אוויר.

מערכות מבוססות דוד כוללות חימום תת רצפתי המשתמש במים חמים

רדיאטורים מיושנים המשתמשים בקיטור ובאוויר חם, חימום תת רצפתי המשתמש במים קרים (ראה להלן) ומערכות תת רצפתיות מבוססות נוזלים. קל להבין מדוע בעלי בתים רבים בוחרים להחליף תנור קיטור באופציית חימום קונבנציונאלית יותר, אך הוסיפו כי חימום קיטור דורש תחזוקה זהירה וקבועה בכדי לצפות שהמערכת תחזיק מעמד, וזה לא פשוט. מבלי להתעמק בפרטים רבים מסוגי המערכת הבודדים, הבחירה היא במידה רבה שלך ובחירתך בין חימום אוויר או גז טבעי. תנור מבוסס דוד יעדיף ברזים חמים ומכשירי חשמל, כך שלא תצטרכו לדאוג להתקלח קר עם הפעלת התנור.

בשיקגו המודרנית די הסכמנו על כמה פתרונות חימום עיקריים, כולל חימום אוויר מאולץ וחימום רדיאטורים.

מערכות החימום הנפוצות ביותר הן תנורי אוויר מאולצים ומשאבות חום

בהן האוויר מחומם על ידי תנור או משאבת חום. חימום האוויר באמצעות אוויר חובה נחשב לצורת החימום הנוחה ביותר, מכיוון שהוא מחמם את האוויר ולא את האובייקטים בחדר. אנשים הסובלים מאלרגיות או ממחלות בדרכי הנשימה מעדיפים לחמם באמצעות רדיאטור או תנור רצפה הידרוני מכיוון שהמחמם אינו נושף אוויר כמו דוד אוויר מאולץ.

אם אתם מחפשים שינויים בביתכם

קל להתקין אזורים או בקרות תרמוסטט לחדרים בודדים עם דוד, המכונה לעתים קרובות מערכת הידרונית או אוויר מאולץ. מערכות אלה מספקות חום וקירור הן ומשתפות רכיבים עם יחידות הקירור של הבית. בביתכם יש מרתף מוכן, אם בנוסף לכך מערכות שונות בשאר הבית מחוממות. פירוש הדבר שאינך חש בתנודות טמפרטורה בזמן השינה או בנסיעה ללא בעיות במערכות חימום אחרות.