חברת Seeking Thermal הציגה ביום חמישי סדרה חדשה של 199 מצלמות הדמיה תרמיות להמונים, הראשונה מסוגה. המצלמה התרמית הדקה שוקלת 7.2 גרם בלבד ומספקת ראיית אינפרא אדום בכל שעה ביום או בלילה. למרות שלמצלמה אין טווח זהה למצלמה תרמית כף יד, היא יכולה למדוד טמפרטורות של עד 4,248 מעלות. הדיוק משתנה בהתאם למוצר, אך לפי מצלמות הדמיה תרמית דיוק ממוצע של פלוס-מינוס ארבע מעלות פרנהייט.

עדיף אם מצלמת ההדמיה התרמית מאוחסנת בתא תרמי מבוקר מאוד בתנאי מעבדה, על פי החברה.

על ידי השוואת חום גופו של האדם עם סביבתו הקרובה תוך שמירה על המרחק הפיזי הנדרש

מצלמות הדמיה תרמיות מאפשרות גילוי מהיר של חום. אותו עיבוד וידיאו המשמש לזיהוי מדויק מאפשר טווח מורחב של מצלמת הדמיה תרמית לאיתור מטרות בגודל אנושי בטווח של מעל 600 מטר. אם מערכת ההדמיה התרמית מגלה טמפרטורה גבוהה, ניתן להשתמש בשיטות שונות לאישור החום. לדוגמא, ניתן לבדוק את הטמפרטורה המוקלטת במדויק על ידי מצלמת ההדמיה התרמית על ידי תכנות מכייל טמפרטורה ב 38 מעלות צלזיוס.

למרות שהמצלמה גדולה ויקרה יותר מסמארטפון, יש לה מספר פונקציות, כולל הנחיית לייזר מובנית וחיישן תרמי. אם אתה זקוק למצלמה בבית שהיא לא גדולה, מגושמת ויקרה, אז קח את ה- FLIR – אחד המחלקה 3.

בעזרת מצלמת האינפרא-אדום הזו תוכל לחקור את העולם בצורה חדשה לגמרי. מצלמות תרמיות של FLIR יכולות להציג גוונים של אפור ופלטות צבעים שונות ולזהות טמפרטורה, לחות, לחץ אוויר, שינויי טמפרטורה ואפילו שינויי טמפרטורה באוויר.

לענייננו, עלינו להיות מסוגלים לקבוע בדיוק מה אנו רואים על גבי מסך ההדמיה התרמית. עם גודל תמונה של 5 מטר, תידרש מצלמה תרמית של 12 מגה פיקסל, שאינה קיימת.

כשמחפשים את המיטב

יש יותר מאשר רק סוג המצלמה התרמית שיש לקחת בחשבון. מצלמה תרמית חזקה ועשויה היטב יכולה לעשות לך טוב, גם אם אתה לא טורח. המצלמות התרמיות הטובות ביותר יכולות להיות תלויות בכמה גורמים, כולל גודל המצלמה, איכות העדשות שלה ויכולת ההדמיה התרמית של המכשיר שלך.

מצלמות תרמיות רבות מגיעות עם אביזרים שיעזרו לך לזהות בעיות ספציפיות

כגון שימוש במדי לחות כדי לאתר טוב יותר דליפות בצינור. מצלמת הדמיה תרמית יכולה לסייע בזיהוי לחות באוויר וכן בסימנים אחרים של נזילה או בעיה אחרת. במקום לרוקן את הארנק מכלי שכמעט לא נעשה בו שימוש, תוכלו להשיג חיבור זול למצלמה תרמית לסמארטפון שתופס תמונה ברזולוציה גבוהה של טווח הטמפרטורות בין 0 ל -13,716 מעלות פרנהייט. בעוד שמצלמות ההדמיה התרמית יכולות להאריך את טווח הטמפרטורות ל -13,718 מעלות צלזיוס, אולם לטלפון החכם יש טווח של -1,000 עד 3,500 מעלות.

המצורף למצלמה תרמית לסמארטפון חסר את אביזרי המדידה המדויקים שיש בדרך כלל למצלמות תרמיות כף יד. אין לה איכות תמונה גבוהה של מצלמה תרמית מן המניין, אך היא קלה לנשיאה והיא עובדת.

התקני הבדיקה התרמוגרפיים המדויקים ביותר הם מצלמות הדמיה תרמיות המייצרות תמונות תרמיות של אזורים המציגים דליפה תרמית

התוצאה היא שמצלמות תרמיות יכולות לייצר תמונה תרמית מפורטת שמעניקה לתמונה התרמית מבנה מוכר. לדוגמה, אם הקיר החיצוני השמאלי קר, מצלמה תרמית יכולה לזהות אותו, אך הקיר נראה זהה לעין בלתי מזוינת כמו בתמונה למטה.

PC, התוכנה של מצלמת ההדמיה התרמית, משמיעה אזעקה גלויה כאשר היא מגלה רמת טמפרטורה גבוהה. מחשב באמצעות צפייה בתמונה האלקטרונית על גבי מסך דיגיטלי או עם מצלמה תרמית במחשב עצמו.

למצלמת ההדמיה התרמית רזולוציה תרמית של 160 x 120 פיקסלים

עם נורות LED, והיא בעלת צמצם של 2.5 מ"מ ואורך מוקד של 5 מ"מ. המצלמה מצלמת תמונות תרמיות וגם רגילות, כך שניתן להשוות בין הגלוי לתמונה התרמית. אם אתה זקוק רק לתמונת מצב, זו שאתה מחפש – על פי Thermal Reveal – היא מצלמה תרמית קטנה וקשה שיכולה להתמודד עם משימות רבות.

לשימוש מקצועי

כדאי להבין מעט את התרמוגרמות, ותבינו את היסודות כאשר תפעילו את המצלמה התרמית. השתמש בו כדי ליצור תמונה תרמית שתוכל לעזור לך לאתר אזורים בעייתיים על הקירות שלך. לפני שתבחר במצלמה תרמית לבדיקת קיר, עליך לשקול את התכונות החשובות ביותר שיש לקחת בחשבון בעת רכישת מצלמה תרמית.

ניתן לזהות דלקת וחריגות אחרות על ידי מדידת הטמפרטורה באזור מסוים בגוף

מה שהופך אותה לכלי שימושי עבור אנשי מקצוע בתחום הרפואה ואנשי מקצוע בתחום הבריאות. נשיא פליר, פרנק פניני, הדגיש כי מצלמות הדמיה תרמיות יכולות להיות מועילות בזיהוי מוקדם, אך אינן מספיקות לאבחון בפועל. מערכות הדמיה תרמית לא הוכיחו את עצמה כשמשמשת לתיעוד הטמפרטורות של כמה אנשים בבת אחת, ומומחים הגיעו כעת למסקנה שמצלמות הדמיה תרמיות מרוחקות, כולל מערכות מצלמה שאמורות לגלות חום, עשויות שלא להיות יעילות.