זה רק עניין של זמן עד שייעשה שימוש יצירתי מסוג זה, כפי שראינו בצילום מהיר. צילום אינפרא אדום פותח במקור למעקב ממשלתי, אבל אם אתה מרגיש קצת ניסיוני, זה כלי נהדר לצלול אליו היום. אדבר על כמה דרכים לצילום תמונות אינפרא אדום, ובמשך זמן מה הצלחתי איכשהו להימנע אולי מהשאלה הגדולה ביותר בכל הנוגע לתמונות אינפרא אדום. להלן מספר דוגמאות כיצד לפרש את ספקטרום הצבעים וכיצד הוא פועל בהדמיה תרמית. לסיום פוסט זה, הנה סרטון מצוין המראה כיצד צבעי הספקטרום נמצאים בתוכנה ליישום נהדר של מצלמות הדמיה תרמית.

תוכלו לבנות מהאוויר פתרון משלכם למצלמות תרמיות

המורכב מחיישן תרמי, מצלמה תרמית ותוכנת הדמיה תרמית, או שתוכלו לרכוש את החבילה המלאה מספק שירות כגון DSLRPros. בחנתי את המגזרים השונים המשתמשים במצלמות הדמיה תרמית במזל"טים. השוק מציע מגוון רחב של תמונות תרמיות ומגוון סוגים שונים של מזל"טים, החל ממל"טים ועד מסוקים ומסוקים למזל"טים ואפילו מסוקים.

אם אתה יותר רציני בצילום אינפרא אדום דיגיטלי או פשוט מחפש דרך נוחה יותר לצילום תמונות אינפרא אדום

המרת אינפרא אדום דיגיטלית עשויה להיות הדרך ללכת. אם אתה רק מתחיל, אולי תרצה לראות את ההשפעות של צלמי אינפרא אדום לפני שאתה קופץ למצלמה שלך. הערה: מצלמות הדמיה תרמית צריכות להיות מופעלות תמיד על ידי מהנדס מוסמך אשר מכיר את ציוד ההדמיה וחומרי השימוש בהם בצורה מכנית וחשמלית. האם אתה מכיר תעשיות שמשתמשות במצלמות הדמיה תרמית והאם אתה יודע איזה מזל"ט מתאים ביותר למשימה שלך?

עבור צלמים שאינם מבינים באור UV או בצילום אינפרא אדום

קצת מחקר ותרגול יכולים להיות כדאיים. תמונות גולמיות מ- DSLR אינפרא אדום כנראה לא ישכנעו אנשים רבים להעמיק הרבה יותר בצילום מסוג זה. הדרך הראשונה והנגישה ביותר עבור צלם עם מצלמה דיגיטלית להשיג צילומי Intorared היא רכישת פילטר. אם ברצונך לנסות זאת לראשונה, קיימת גם האפשרות לצלם תמונות אינפרא אדום על גבי הסרט.

חשוב לציין כי מצלמה זו תועיל רק לצילום אינפרא אדום לאחר ההמרה ולא תהיה לך אותה רמת בקרת חשיפה כמו למצלמה הראשית שלך. כפי שאמרתי, תצלמו חשיפות ארוכות (דיגיטליות או אינפרא אדום), אך לא תבנו מחדש את המצלמה.

כאשר הטמפרטורה מגיעה לרמה גבוהה דיה, ניתן ללכוד קרינה תרמית באמצעות מצלמות אינפרא אדום או אפילו מצלמות קונבנציונליות. ככל שהאותות האינפרא-אדום מגיעים לאנרגיית התרמית היעד של המצלמה, כך האובדים הולכים לאיבוד.

יש צלמים שמצלמים את תמונות האינפרא אדום שלהם עם סרט אינפרא אדום רגיש בשחור לבן

אך צילומי אינפרא אדום צבעוניים הופכים נפוצים יותר. מצלמות דיגיטליות מודרניות עשו זאת באופן שסרט אינפרא אדום יכול להיחשב לשיטה זולה ומסורתית יותר לצילום אינפרא אדום. לאלה שנוסעים מהכביש יש לעתים קרובות גוף מצלמה שני, אותו הם רוצים להקדיש לצלמי אינפרא אדום.

לדוגמא

ראינו מוכרים לא נכונים ולא מוסריים המציעים מוצרים הקשורים ל- NIR עם תמונות נלוות המגיעות בבירור מציוד הדמיה תרמית. מצלמות הדמיה תרמית הן הסוג הפופולרי ביותר בעולם של מצלמת הדמיה תרמית, אך לרוב מיוצאים דגמים איכותיים – מוגבלים עקב שימוש צבאי בטכנולוגיה.

אחת השיפוטים השגויים הנפוצים ביותר שנתקלנו בהם במהלך השנים

היא שחום הוא סוג של קרינת אינפרא אדום. אנשים רבים, כולל חלק מהחוקרים במאמר זה, סבורים שמערכות הדמיה אינפרא אדום כמעט הן המקבילה למצלמות הדמיה תרמית. אנו יכולים לראות ויכוחים משני הצדדים, אך נטען כי הטיפול במכשירים כגון מצלמות תרמיות מטעה עבור רוב האנשים החווים את רוב הסביבות, מכיוון שהוא למעשה מתייחס רק למכשירים ללא מצלמות תרמיות כגון מצלמות.

חום

הנקרא גם אור אינפרא אדום או אנרגיה תרמית, הוא חלק מהספקטרום האלקטרומגנטי. מצלמה שיכולה לזהות אור גלוי אינה רואה אנרגיה תרמית, אך מצלמות תרמיות יכולות ללכוד את קרינת הגוף השחור שאובייקטים פולטים ברציפות בטמפרטורות ראויות למגורים כדי שיוכלו לזהות אותה.

לכן

עם מצלמה תרמית יש לך סיכוי הרבה יותר טוב לראות משהו בלילה מאשר עם אור גלוי. אתה יכול לכוון זרקור לעדשת המצלמה התרמית כדי לקבל תמונה מושלמת, אך מצלמות תרמיות אינן מושפעות מאור הנראה ויכולות לתת לך תמונה ברורה גם אם אתה מחפש את השמש שתשקוע. מצלמות תרמיות אינן משפיעות על התאורה הנראית לעין, ולכן הן מספקות תמונה ברורה יותר בחושך או בתאורה חלשה, כמו למשל בחדר חשוך, או כשחשוך מכדי לחפש שמש שוקעת. מצלמות הדמיה תרמית אינן משפיעות על האור הנראה ואינן יכולות לתת לנו תמונה טובה יותר מאשר בחדרים חשוכים בשל הגדרות האור הנמוכות שלהן.