רטיבות בקירות

כאשר נזילות מים ולחות נכנסים לקירות ולתקרות, נוצרות בעיות רבות העלולות לפגוע במבנה הקיר ובבריאותו. מים נכנסים לקיר וגורמים לכתמים לחים, הם עין ועלולים לגרום נזק למבנה.

בבתים

בדרך כלל מותקן מה שנקרא Dap Proof Course (DPC) כדי למנוע עליית לחות מהרצפה לקירות. שכבת בנייה אטומה למים זו נמצאת 6 ס"מ מעל הרצפה, כך שאם אתה מבחין בנקודה לחה בחלק התחתון של הקיר, יש להחליף את השכבה חסינת הלחות. כתמים לחים על קיר הם בדרך כלל תוצאה של חדירת סדקים לחים או סדקים, אליהם מים חודרים דרך הבנייה מבחוץ.

אם יש לך סימני לחות תכופים במרתף שלך

כמו כתמי מים על הקירות, סדקים או סדקים בבנייה, עליך לפנות מיד למומחה לשיקום מים. אם יש לך נקודה לחה על הקיר, כמו נקודה יבשה בחלון או נקודה לחה מתחת לדלת, יש לתקן אותה לפני שתבצע צעדים נוספים. ברגע שהצלחתם להפחית את כמות העיבוי והלחות על רכושכם, תוכלו לקשט מחדש את הקירות ולהתחיל לתקן את הנזק המכוער שנגרם לקירותיכם. אם אתה מבחין בעודף לחות או סדקים עמוקים בקירות, התייעץ עם מומחה למניעת ותיקון קירות לחים. תמיד מומלץ לשכור אנשי מקצוע שיבדקו וישברו את הלחות בקיר, במיוחד אם אתם חושדים שנזקי מים כבר הרסו את הקיר או קילפו את הצבע. האם אתה מעוניין לצבוע מחדש את הבית שלך בקרוב, או שאתה חושש לפגיעה אפשרית בחלק החיצוני של הבית מרטיבות?

על מנת להצביע טוב יותר על לחות עולה, רוצים לקבוע אם הבנייה אכן לחה, לא רק הטיח או הטפט. עבור אזורים כהים יותר על הקיר שעשויים להרגיש, בדוק אם הם אכן לחים.

אם אין לך זרימת מים ברורה במהלך הגשם

אך לחות מתמשכת, סביר להניח שהבעיה מחלחלת דרך הקיר. אם יש לך צבע מבעבע או טיח מתפורר, לחות עולה יכולה להיות אשמה. אם אין לכם זרמי מים ברורים בגשם, לא רק שיש לכם מסלולי גאות על הקירות, אלא שהלחות נגרמת ככל הנראה גם מיכולתם של המים לחדור לצינורות לחים דולפים או גג שבור.

אם אינך חושד כרגע בתכולת לחות גבוהה, אך ברצונך שכבת צבע שתגן על הקירות מפני בעיות אפשריות, תחליט לנהל את תכולת הלחות בעצמך.

עיבוי

הוא מצב בו לחות אינה יכולה לברוח מנכס וגורמת להופעת טיפות על קירות, חלונות ותקרות. עיבוי נוצר כאשר אוויר חם ולח יחסית פוגע במשטח קר כמו קיר. אם החלק החיצוני עמיד למים, הוא ידלוף, אך אם יש לחות בצד הקיר של הפלסטיק, בסופו של דבר הוא יחדור, או שהוא יגיע מאיפשהו מבפנים. כדי להתמודד עם הפרעות עיבוי, הלחות חייבת להיות בפלסטיק בצד החדר, אחרת תהיה לך "בעיית עיבוי".

קירות חיצוניים חשופים מאוד לאלמנטים והם עצמם נוטים לבעיות לחות

בעלי בתים רבים רואים לחות ומאמינים שהם חווים "דליפת קיר מרתף" כאשר הלחות המצטברת היא למעשה מי עיבוי. אולם במקרה של קירות לחים, כאשר הלחות באזור הלח מתייבשת, היא מתנקזת ומעבה לחות למים ונשאבת מהמכשיר, אך גם נספגת חלקית. עם לחות בקירות פנימיים, אני בדרך כלל מוצא שזה נושא שעלי לשוחח עליו עם בעל הבית, אך גם עם מנהל הנכס או מפקח הבניין.

ללא השגחה

לחות בקירות פוגעת בחומר הבניין ומביאה ליצירת תבניות ותבניות מזיקות. אם מתרחשים פערים או חללים בבידוד הקיר עקב בידוד שגוי, הדבר עלול להוביל לכתמי קור המושכים עיבוי ועובש. בעוד שהדפנות החיצוניים הם שנחשפים תמיד לזעם של מזג האוויר החם והגשום הם הגורמים לנזילה, חשיפה מתמדת למי גשמים ולחום יכולה גם לגרום לסדקים בטיח, מה שהופך את הקירות סופגי הלחות לרגישים יותר לדליפות לחות. ובעיות אחרות.

זה מגדיל את הלחות הכוללת בבסיס הקיר והקירות הופכים לחים. הלחות גם מרווה את האוויר, מתאיידת מהקירות הלחים והופכת את כל השאר ללח. זה מייבש באופן פעיל אזורים לחים על הקירות, אך גם האוויר הלח מוסר והלחות גוברת.

גורמים המובילים לרמות לחות גבוהות בחוץ כוללים חיפוי בלוי

גגות דולפים, מרזבים סתומים וצבע המונח על משטחים לחים בעבר. כמה בעיות חמורות נגרמות על ידי כישלונות לדיס וקירות רקובים, כמו מרזבים סתומים, נזילות בגג וסדקים בקירות.

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן