רטיבות בתקרה

אם אי פעם מצאתם נקודה לחה על הקיר לאחר גשם כבד או שראיתם נקודה לחה בתקרה במהלך סופת גשם, נזילה יכולה להיות אשמה. אם יש לחות במרתף של תקרות האמבטיה או המטבח או הקירות, נזילת מים בפנים היא האשמה. יש לך מזל אם זה לא נגרם על ידי נזילות או בעיות ביוב, אלא ממי עיבוי, שכן בדרך כלל הרבה יותר קל וזול לפתור בעיות אלה. בין אם זה הגג או חדר האמבטיה בקומה העליונה, מה שמתחת לתקרה הוא בדרך כלל המקור לבעיית הלחות.

אם גילית לאחרונה עיבוי על התקרה, ודא תחילה שההרגלים היומיומיים שלך אינם מובילים לעלייה בלחות המקורה. אם אתה משתמש במכשיר אדים בחודשי החורף, ודא שאתה נמצא בחדר סגור עם לחות גבוהה.

במקרה זה, שטח הזחילה יכול להיות מקום נהדר בו לחות יחסית עולה מעל 100% ועיבוי נוצר על משטחים קרירים. לחות יחסית ועיבוי יכולים להתרחש במקומות זחילה ובאזורים אחרים בבית.

כשמדובר על עצירת עיבוי בתקרה

וודא שהם נבדקים עם נזק מבני. אלה יכולים להיות חלונות שבורים או חומרי איטום או חלונות פגומים, אך גם פגיעה בגג. אם בביתכם יש קירות לחים בגלל גשם כבד או סופות, ייתכן שהגיע הזמן לחדש את הגג, במיוחד אם יש בו קירות לחים.

אם אתה חושד שיש לך בעיית לחות בעליית הגג שלך, בדוק בהערות הבאות לגבי עודף לחות בעליית הגג.

אם כמעט תמיד יש עיבוי מוגזם או שהלחות גבוהה באופן חריג

הבית עשוי להיות אטום למים ולא מאוורר כראוי. אם אתה בטוח שמים גורמים להתעבות, חפש דרכים להיפטר מבעיית בידוד ואוורור המאפשרים לחות עודפת לגג. אמור להיות מקום אוויר בבידוד התקרה המאפשר לאוויר להסתובב דרך הבידוד ולהעביר לחות שנמלטה מתקרות ביתכם.

אם יש לך כבר בעיית עיבוי בעליית הגג, אתה לא צריך להפעיל את מכשיר האדים שלך עד שהוא נמצא בשליטה. וודאו כי כל פתחי האוורור עוברים דרך בידוד התקרה, לא רק דרך תקרת עליית הגג ולא רק דרך הגג.

הסרת לחות עודפת באמצעות מסיר לחות ומתן אוורור נאות ומחזור אוויר יתרמו תרומה משמעותית להימנעות מעיבוי. מאוורר תקרה יכול לספק זרימת אוויר מספקת כדי לייבש עודף לחות מקירות, רצפות וחלונות לחים.

אוורור נכון יכול לעזור במחזור האוויר

לשמור על לחות נמוכה, להפחית הצטברות חום – בראש עליית הגג – ולתמוך במחזור האוויר. אם אתם גרים באזור עם לחות גבוהה או לחות, יתכן שתצטרכו להשתמש במסיר לחות או מערכת אוורור בכדי להסיר לחות עודפת מביתכם. אנשי מקצוע יכולים גם להשתמש במד לחות לבדיקת תכולת הלחות בתקרה ובחלקים אחרים של הבית, כמו גם סימני יובש או עיבוי.

כל מה שאתה יכול לעשות

כדי להפחית את הלחות באוויר מונע עיבוי של חלונות, קירות וגגות. אם האקלים המקומי שלך קר או לח, חשוב לעשות משהו כדי למנוע עיבוי עודף בתקרה ובעובש. אתה יכול גם לעשות כמה דברים פשוטים, כגון למדוד את תכולת הלחות של האוויר בביתך, כדי לנסות לשלוט על עיבוי או עובש, כחלק מניטור איכות האוויר הרגיל שלך.

אם אתה צריך להשתמש במכשיר אדים

זה יכול לעזור לך להבין כמה לחות אתה יכול להוסיף בבטחה לבית שלך. אם תכולת הלחות של אוויר החדר שלך, הידועה בכינויו לחות, אינה עולה על 60 אחוזים, ודא שזה המצב, מכיוון שלחות היא גורם חשוב בצמיחת עובש.

כאשר טמפרטורת החדר יורדת מספיק

לחות יכולה להתעבות בצינורות כשהם נעים באוויר שהתקרר. לאורך זמן זה יכול להגביר את הלחות ולגרום להיווצרות עיבוי באוויר הקר שבתוך הצינורות. כאשר אוויר חם ולח מגיע מעליית הגג, הוא יכול לגרום להתאדות הלחות ולהיווצרות עיבוי.

הדרך הקלה ביותר להסיר עיבוי מהתקרה היא להסיר אותו מאזור זה, מכיוון שהוא יכול לזהם אותו. ראשית, בדקו האם הבעיה היא בתקרות או שמדובר בכתם תקרה וודאו כי אין שום בעיה עם גג הריק.

אם אתה רואה עובש בתקרות הבית שלך

ייתכן שיש לך בעיית רטיבות או עיבוי, ועיבוי נוצר על ידי לחות באוויר שלך. עיבוי נגרם על ידי שילוב של לחות, אדי מים, מיזוג אוויר ומקורות אחרים. סימנים לבעיה בעיבוי בבית הם חוסר זרימת אוויר, לחות נמוכה ולחץ אוויר גבוה. למידע נוסף על הגורמים לעובש בבית ולמד על בעיות אחרות בלחות בבית כמו עובש, רצפות עובש, קירות יבשים ועובש על קירות, תקרות ורצפות.

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן