כאשר אנו מדברים על המשאבה בביתך, משאבות שאיבה ומשאבות ביוב הן לרוב שני השמות שעולים בתדירות הגבוהה ביותר. ישנם סוגים רבים ושונים של משאבות במשאבת שפכים, החל מהסטנדרט ועד למתקדמים.

באופן כללי

משאבת ביוב שאינה משאבת טחנה יכולה להזיז ביוב בקוטר של עד שני סנטימטרים, שקל יותר לפרק ולהמיס. למשאבות טחנות מי שפכים יש יכולת לעבור ממסים קשים ומיועדות למגוון נוזלים כגון ביוב, ביוב, בוצה ביוב וכו '. – היתרון של משאבות לזרום שפכים, לעומת זאת, הוא שהן יכולות להיות נועד להעביר עד 200 ליטרים שפכים גולמיים לדקה. משאבות טחנות ספיגה נועדו גם לשאוב ביוב מהקרקע של אלפי מטרים, וזה יותר ממה שמשאבת ביוב יכולה לספק.

לא תמיד יש צורך במשאבות טחנת ביוב לשאיבת ביוב גולמי

אך לא כל משאבות זרימת הביוב הן משאבות גרינר P. מי שפכים גולמיים מכילים יותר מדי מוצקים לרוב המשאבות, ויש להשתמש רק במשאבות מי שפכים מוצקים במקום בו נשאבים מי שפכים גולמיים. משאבות שפכים משתמשות בבורות ביצות, שלעתים קרובות מלאים בפסולת קטנה, כך שהמערכת יכולה לשלוט באותה מידה גם על שפכים. את מי הפסולת מהמשאבות הללו אין צורך לשאוב למערכת הביוב מכיוון שהם נשאבים על ידי משאבת ביוב.

קבלת משאבת ביוב מחומר כבד כמו ברזל יצוק אמורה להבטיח חיי שירות ארוכים ואמינים

אם אתם מחפשים מערכת משאבות ביוב לביתכם, עדיף להתייעץ עם אינסטלטור משאבות ביוב מקצועי. אם יש לך מערכת ביוב גדולה יותר, אם המשאבה פועלת ברציפות במשך זמן רב, או אם כנראה יש לך מכשול במערכת הביוב שלך, זה יכול להיות טוב לכבות את המשאבה ולהזעיק אינסטלטור. עם זאת, אל תהסס להתקשר לאינסטלטור המורשה שלך אם הוא או היא חושדים בבעיה במערכת הביוב שלך או בחלקים אחרים של המערכת שלך, כגון קו ביוב דולף.

משאבות מי שפכים הן הרבה יותר טובות מאשר משאבות ביוב ובדרך כלל יכולות לדחוף את הפסולת דרך פעולה ארוכה מעט יותר

משאבת ביוב זקוקה לצינור הביוב הראשי כדי לעבור דרך רצפת הבטון למטה. סתימה בצינור הביוב יכולה להתרחש, אך יכולה גם לגרום לבעיות במשאבות הביוב.

משאבות מי שפכים, הנקראות גם מפליגי משאבות או מערכות, משמשות לאיתור הביוב הראשי או צינור הביוב שזורם בבית. דוגמה נפוצה למשאבת פליטה לשפכים תהיה משאבה עם בור תת קרקעי שנועד לקחת מי שפכים מהמרתף, האמבטיה או המפלס הראשי.

בניגוד למשאבות ביצות

משאבות פינוי ביוב (המכונות לעתים קרובות משאבות ביוב) מיועדות להסרת ביוב ממכל ביוב או ממערכת ביוב בבית. כמו שמשאבת ביוב בחדר האמבטיה משמשת לסחיטת נוזלים ונוזלים ממכל הביוב וממערכות ביוב אחרות, ניתן להשתמש ב"משאבת ביצה "לתפוס עודפי מים או לא רצויים שנכנסים לשם.

מיכל ביוב או מיכל אחיזה משמשים כמאגר זמני לביוב

בעוד שישנה משאבה טבולה המנקזת את הביוב מקו הביוב הראשי. כאשר שטיפת הכלים נשטפת, משאבת הבור קולטת את הביוב ושולחת אותו לאזור מספיק גבוה כדי שלא יהיה צורך במרתף. הסכומים נועדו לאסוף את שפכים ברמת השיפוע, המופעלת על ידי מתג צף המתניע את מנוע המשאבה ומפמפם את שפכי המים. כאשר קווי הביוב העירוניים העוברים ברחוב נמצאים ברמות גבוהות, ניתן להשתמש במשאבת פליטה לשאיבת נוזלים ומוצקים כדי שיוכלו לזרום כראוי.

מומלץ להתקין משאבת טחנה אם אתה צריך לשאוב מי שפכים מתעלת לחץ

אמנם שאיבת הביוב העירוני של ביתכם עובדת היטב, אך לא מומלץ להשתמש במשאבת בור ספיגה, מכיוון שהביוב עדיין נטחן לשפכה ונמצא עדיין בביוב. אתה יכול לשאוב את ההטבעה כל עוד היא בסדר יחסית ואינך צריך לשאוב אותה ממשאבת האגן.

אם יש לך קו ביוב סניטרי בגובה מערכת הביוב של ביתך

יש צורך במשאבת ביוב אם יש לך שירותים בקרבת מקום, מה שקורה לעתים קרובות במרתפים עם חדרי אמבטיה. מכיוון שמשאבות ביוב כמעט תמיד נחוצות בבניין עם חדרי אמבטיה, כדאי לשקול להתקין אותן אם עדיין אין לכם. לא ניתן להשתמש במשאבת שאיבה ליישומי ביוב מכיוון שהיא אינה יכולה לשאוב את הפסולת שנשאבה למיכל הספיגה. אם נחפר פיר ביוב במרתף, התקנת משאבת ביוב הייתה זולה משמעותית – יעילה יותר מההתקנה של משאבת הבור המסורתית.