ישנם משאבים רבים לשימוש במשאבת חלב, בין אם אתה שואב אך ורק כדי להאכיל את תינוקך או מנסה לשמור על מלאיך לאחר חזרתך מהעבודה. אם אתה לומד כיצד להפעיל משאבה ולערב חברים ומומחים בצורה הטובה ביותר, שאיבת חלב אם יכולה להיות עניין גדול. אם אספקת חלב נמוכה היא בעיה, עדיף לעבוד עם יועץ הנקה מוסמך כדי לפתח תוכנית שאיבה המתאימה למצבך.

אם התינוק שלך פג או חולה וטרם יכול להניק

אתה יכול לשאוב רק אם תבחר לשאוב באותו זמן כמו שאתה בדרך כלל מאכיל. אם אתה שואב בבית לאחסון חלב או להגדיל את אספקתך, נסה משאבות למשך 2-3 שעות בכל פעם, או אולי יהיה לך קל יותר לקבוע לוח זמנים משלך שיעזור לך להשיג יחידות שאיבה, בין אם אתה רוצה לשאוב באופן בלעדי. או לשאוב מהבית. אתה יכול גם לשאוב בבית לזמן קצר, למשל 1-2 שעות ביום, ואתה יכול גם לנסות את זה בזמן שאתה רחוק מהתינוק כדי שלא תחמיץ את האכילה. מספר המשאבות ביום תלוי בתזמון ההנקה שלך, אך אתה יכול לשאוב כל יום או אפילו כל שבוע-שבועיים, כל עוד אתה עושה את זה לפחות 3-4 שעות ביום.

אם אתה מוצא זמן שמתאים לך

הישאר איתו עד שגופך יתרגל אליו, גם אם זה רק למספר שעות ביום או אפילו לשבוע. אם אתה רוצה לשים קצת חלב בצד לבקבוק מדי פעם, יחידת משאבה אחת ביום צריכה לעשות את הטריק מבלי להגביל את אספקת החלב שלך. תוכלו להפיל אותו לאחר מספר ימים או לפקוח עליו עין ולהמשיך להוסיף משאבות חלב, אך עד שתחזרו לעבוד יש מספיק חלב באחסון. כמו כן, נסו לעשות כמיטב יכולתכם לעמוד בלוח הזמנים השאיבה הרגיל לוויסות אספקת החלב שלכם. זכור להאכיל אותה לאחר הפרידה, לפחות ביום הראשון, והיא שואבת עד שזה יעבוד בשבילך, כך שזה עובד בצורה מושלמת עבורה. הזמן הנכון תלוי מאוד במצב הספציפי שלך, והזמן הטוב ביותר לשאוב תלוי לחלוטין במה שמתאים לך. התחל לשאוב אם זה הגיוני להתחיל לשאוב, אך בקרוב תגלה מה מתאים לתוכנית המשאבות שלך.

עדיף להמתין עד 4-6 שבועות לאחר הלידה

כדי להתחיל לשאוב, אלא אם כן יש לך בעיות הנקה שדורשות יכולת שאיבה בלעדית מלכתחילה, או אם החלטת לשאוב מראש. אם אתה ממהר לעבוד או נמצא במרחק של יותר משעה-שעתיים מתינוקך, טוב לחכות עד לאחר מכן.

אם יש לך תינוק מלא, בריא ומניקה, עליך להמתין לפחות 4-6 שבועות לאחר הלידה עד שתתחיל לשאוב ולאחסן חלב אם.

כמה פעמים תלוי אם אתה רוצה לבנות כמות גדולה יותר של חלב

אם אתה מניק באופן בלעדי ובאיזו תדירות אתה חוזר לעבודה. אם אתה רוצה לשאוב באופן בלעדי ולשאוב כמה שיותר חלב, עליך לקבוע לוח זמנים. אתה עלול להניק באופן קבוע ו / או להיות רחוק מתינוקך, כך שתצטרך להניק באופן בלעדי. לדוגמא, חלק מהאימהות העובדות מעוניינות במשאבת חלב שנמצאת במשרד ובעלת מנוע שקט, ואילו אמהות ששואבות בבית יכולות לבחור במשאבה פחות ניידת וחזקה יותר שתבטא את חלב האם במהירות ולהביא אם לדאוג תִינוֹק. אם אתה שואב אך ורק, דאג לשאוב מספיק פעמים כדי לאחסן מספיק חלב לילדך. כל חלב אם שאוב נוסף שאיננו משמש להאכלת התינוק צריך להיות מוקפא לאחר 96 שעות. כאשר הקולוסטרום נעלם, ניתן לשאוב את החלב ולתת לתינוק לינוק, המשמש להאכלה הבאה מבלי להקפיא אותו תחילה.

אם אתה משתמש במשאבה חשמלית

נסה לשאוב כמה דקות כשתסיים לראות אם אתה יכול לקבל עוד קצת חלב. זוהי משאבה חזקה מאוד ויש להשתמש בה רק כאשר האם והתינוק נפרדים ונשאב את השד, מכיוון שיש אמהות שדורשות גירוי חזק כדי להגדיל את נפח החלב שלהן. הערה: אם אתה שואב באופן בלעדי או לפרק זמן קצר בלבד כדי להגדיל את אספקת החלב שלך, עליך לשכור משאבת בית חולים – משאבה בכיתה החזקה מספיק בכדי לשאוב חלב לתינוקות פגים בבית החולים.

אתה יכול להשתמש בו

כדי לרוקן את השד שלך למספר דקות לפני שאתה שואב עם משאבה חשמלית, מה שיגדיל את נפח החלב שלך בטווח הארוך. אמהות רבות חושבות שזה רעיון טוב – משאבות הזנה מופעלות באמצעות משאבות ידניות במקום משאבות חשמליות. עליך לשאוב למשך 30 דקות לפחות כדי להבטיח שכל טיפת חלב אם אחרונה נספגת.